Aktualności

Artykuły

 • Zmiana organizacji pracy biura ŚSRM

  Od 19 października 2020 r. do odwołania biuro Stowarzyszenia przechodzi cześciowo na pracę zdalną.
  Kontakt w godz. 8:00 - 16:00 możliwy pod numerami telefonów:

  Teresa Żukowska 500-062-113
  Natalia Dubiel 730-522-999
  lub mailowo: info@srm.com.pl

  przejdź do artykułu
 • Rekomendacje Ministra Rozwoju dotyczące wyceny nieruchomości w warunkach epidemii koronawirusa

 • Tarcza antykryzysowa

  Koleżanki i Koledzy!

  W związku z licznymi zapytaniami naszych członków, dotyczącymi możliwości korzystania z tarczy antykryzysowej, poprosiłam o przygotowanie  przez  naszą kancelarię prawną zbiorczej informacji o możliwości skorzystania z pomocy  przez osoby prowadzące głównie  jednoosobową działalność gospodarczą. Mam nadzieję, że pomoże to odnaleźć się Państwu w gąszczu ciągle zmieniających się przepisów prawnych i skorzystania z pomocy. Dzisiaj moja księgowa poinformowała mnie również o możliwości skorzystania z subwencji bankowych dla osób prowadzących działalność i będących płatnikami VAT w przypadku spadku obrotów  min. 25% porównując miesiąc do miesiąca poprzedniego lub analogiczny miesiąc do miesiąca z ubiegłego roku. Należy skontaktować się z bankiem prowadzącym Wasz rachunek firmowy. Życzę dużo zdrowia i mimo wszystko by nie spadały przychody Waszych firm i by nie trzeba było starać się o pomoc zewnętrzną.

  Serdecznie pozdrawiam

  Ewa Łukasik-Kisiel

  przejdź do artykułu
 • Komunikat nr 7/XIV Prezesa ŚSRM

  Szanowni Państwo, 

  uprzejmie informuję, że sprawozdawcze Walne Zebrania Członków ŚSRM nie odbędzie się w planowanym na dzień 16 maja 2020r terminie.

  przejdź do artykułu
 • System Informacji Prawnej LEGALIS

  Oferta na dostęp do Systemu Informacji Prawnej LEGALIS w cenie 450,00 zł brutto dla członków Stowarzyszenia i 550,00 zł brutto dla osób spoza Stowarzyszenia.

  Zgłoszenia do 15 czerwca 2020r na adres info@srm.com.pl

  przejdź do artykułu
 • Komunikat nr 6/XIV Prezesa ŚSRM

  Koleżanki i Koledzy!

  Chciałam Was poinformować, że od 1 kwietnia (to nie żart primaaprilisowy!) siedziba ŚSRM mieści się w biurowcu firmy Haller SA w Katowicach przy ul.Obroki 133.

  przejdź do artykułu
 • Odezwa ws. odznaczeń PFSRM

  Koleżanki i Koledzy,
   
  tą wiadomością chcielibyśmy zachęcić Was do podjęcia inicjatywy mającej na celu wskazanie osoby (jednej lub więcej) – członków naszego Stowarzyszenia – która w tym roku powinna otrzymać federacyjną odznakę.
  przejdź do artykułu
 • Komunikat nr 4/XIV Prezesa ŚSRM

  Koleżanki i Koledzy!

  Chciałam przede wszystkim złożyć życzenia tym z Państwa, którzy nie uczestniczyli w naszym Noworocznym spotkaniu, które tym razem odbyło się w restauracji "Adria" w Rudzie Śląskiej. Pragnę serdecznie podziękować za zaufanie i za wsparcie w naszych działaniach na rzecz śląskiego środowiska rzeczoznawców majątkowych życząc dużo wiary i optymizmu w codziennych działaniach, sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym.

  przejdź do artykułu
 • Komunikat nr 3/XIV Prezesa ŚSRM

  Koleżanki i Koledzy!

  Koniec roku to okres intensywnych szkoleń, które przygotowaliśmy dla Państwa i które, jak wynika z frekwencji, cieszą się dużym zainteresowaniem z Państwa strony, co nas oczywiście bardzo cieszy. Nie będę się powtarzała jakie jeszcze szkolenia w tym roku są przed nami. Na bieżąco informacje ukazują się na naszej stronie internetowej.

  przejdź do artykułu
 • Nowelizacja rozporządzenia w sprawie wyceny nieruchomości

  Szanowni Państwo,

  W Dzienniku Ustaw pod poz. 2250 w dniu 19 listopada br. opublikowane zostało rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 23 października 2019 roku zmieniające rozporządzenie w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatu szacunkowego.

  przejdź do artykułu
 • Stanowisko w sprawie granic weryfikacji przydatności dowodowej operatów szacunkowych oraz wykładni pojęcia wiedzy specjalnej rzeczoznawcy majątkowego.