Komunikat Prezesa

Autor: Ewa Łukasik - Kisiel Tagi: Komunikaty Prezesa,

Koleżanki i Koledzy!

Już po raz drugi mam okazję złożyć Wam życzenia wspaniałych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Czynię to z wielką radością i od serca.


W ostatnim półroczu zmieniły się przepisy prawa, w tym najważniejsza ustawa w naszej pracy zawodowej,  czyli ustawa o gospodarce nieruchomościami. Mamy nową definicję wartości rynkowej, usunięto art. 157 1a oraz zmieniony został przepis dotyczący ustawicznego kształcenia się. Zmian oczywiście jest więcej, ale chciałam przy tej okazji skupić się na ustawicznym kształceniu. Od 1 stycznia 2018 roku wejdzie w życie Rozporządzenie MIiB w sprawie stałego doskonalenia kwalifikacji zawodowych przez rzeczoznawców majątkowych. Środowisko odniosło na tym polu sukces, gdyż w przedstawionym przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa projekcie zamierzano wprowadzić obowiązek szkoleń e-lerningowych w systemie 2 x w roku z pominięciem organizacji zawodowych. Szybka reakcja środowiska spowodowała,
że wycofano się z tego pomysłu. Postawiono za to główny nacisk na szkolenia warsztatowe organizowane przez Stowarzyszenia. Myślę, iż jest to dobra zmiana, ponieważ to najbardziej pożądana przez naszych członków forma szkoleń.

Zanim jednak będziemy się spotykać w szczytnym celu podnoszenia kwalifikacji zawodowych, pragnę zaprosić Was na Noworoczne spotkanie w dniu 11 stycznia 2018 roku. Zachęcona dobrym odbiorem tegorocznego spotkania Noworocznego, Rada ŚSRM postanowiła tym razem zorganizować spotkanie w przepięknym Pałacu "Bażantarnia" w Pszczynie. Nasz poczęstunek uświetni koncert zespołu The Feel Harmonic, znakomitej gospelowej grupy wokalnej. Później być może uda nam się wspólnie pokolędować. Jeśli będzie taka wola, zorganizujemy autokar
z Katowic, który dowiezie nas na miejsce oraz pozwoli na spokojny powrót. Nowy Rok jest czasem, w którym życzymy sobie wzajemnie zdrowia i spełnienia  marzeń. Jednym z moich marzeń jest właśnie to, by spotkać Was jak najwięcej 11 stycznia w Pszczynie.

Do zobaczenia.

Ewa Łukasik-Kisiel

Prezes ŚSRM