Wycena maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością

Problematyka wyceny maszyn i urządzeń trwale związanych z nieruchomością” 

relacja ze szkolenia  oraz galeria

Prowadzący: Rzeczoznawca Majątkowy mgr inż. Jerzy Jurgielewicz – Rzeczoznawca Stowarzyszenia Inżynierów Mechaników Polskich

Termin:  5 października 2018r.  godz. 1100 - 1700

Miejsce szkolenia:  Pałac w Radoszewnicy  - Radoszewnica  ul. Koniecpolska 19, gmina Koniecpol

5 października 2018 roku pałac w Radoszewnicy przywitał uczestników warsztatów nt. „Problematyka wyceny maszyn i urządzeń trwale wiązanych z nieruchomością” pięknym jesiennym słońcem, choć nieco chłodną temperaturą.

Z czasem jednak i temperatura podniosła się, a przygotowane w przerwie przez gospodarza - rzeczoznawcę majątkowego Tadeusza Zawadzkiego przepyszne ciasta i kawa znacząco poprawiły humory. Warsztaty prowadzone przez rzeczoznawcę majątkowego mgr inż. Jerzego Jurgielewicza uświadomiły nam, jak istotne jest precyzyjne określenie zakresu wyceny, zanim przystąpimy do równie istotnej metodologii i procedury wyceny. Doświadczenie i wiedza prowadzącego sprawiły, że w pełni wykorzystano zaplanowany czas na pogłębienie wiedzy.

Gośćmi warsztatów byli -  Pan Prezydent Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych Marek Wiśniewski, który w krótkim  wystąpieniu przybliżył nam aktualne działania związane z tworzeniem i uzgadnianiem standardów zawodowych oraz  Pani Ewa Łukasik – Kisiel Prezes Śląskiego Stowarzyszenia Rzeczoznawców Majątkowych.

Ale że nie samą pracą człowiek żyje, przygotowany przez gospodarza  lunch oraz desery umilały uczestnikom warsztatów pobyt w pięknym obiekcie. Po warsztatach zostaliśmy zaproszeni  do zwiedzenia pałacu,  a także zachęceni do spacerów po parku sięgającym aż do swobodnie płynącej rzeki Pilicy. Przygotowany w plenerze grill, a także odpoczynek przy gitarze i fortepianie w pałacu sprawiły, że z żalem opuszczaliśmy to miejsce. Dla niektórych uczestników był to kolejny pobyt w tym obiekcie, gdyż jako Oddział Częstochowski  we wrześniu ubiegłego roku zorganizowaliśmy tu spotkanie warsztatowe poświęcone wycenie nieruchomości drogowych, również dzięki gościnności kol. Tadeusza Zawadzkiego. Jak rok temu taki i teraz  żegnaliśmy się z nadzieją, że wrócimy tu jeszcze w te gościnne progi.