Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców w Tenisie Ziemnym

Relacja z XXIII Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym im. Bolesława Rusaka o Puchar Prezydenta Polskiej Federacji Stowarzyszeń Rzeczoznawców Majątkowych

 

XXIII Mistrzostwa Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym odbyły się w dniach 15-16 czerwca 2017r. po raz pierwszy na Górnym Śląsku, w przepięknej Pszczynie, w nowoczesnym Śląskim Centrum Tenisa "SCT" przy ul. Bieruńskiej 78.

Organizatorem  tegorocznych Mistrzostw było Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach. Mistrzostwa uroczyście otwarła Prezes ŚSRM Ewa Łukasik-Kisiel. Zawody odbywały się na czterech kortach ziemnych i dwóch rezerwowych w hali (z nawierzchnią Rebound Ace). W zawodach rywalizowało 17 zawodników z Bochni, Dzierżoniowa, Gdyni, Inowrocławia, Kielc, Marklowic Górnych, Olsztyna, Pszczyny, Rybnika, Sosnowca, Starych Babic, Szczecina i Wałbrzycha.

 

W pierwszym dniu pogoda była piękna, grę rozpoczęliśmy w cztero lub trzyosobowych grupach grając każdy z każdym. W turnieju większość pojedynków było bardzo zaciętych     i wyczerpujących, było też kilka niespodzianek, wisiały „sensacje”. Do ostatnich spotkań trudno było wskazać zwycięzców. Nowym akcentem był specjalny pojedynek dwóch najstarszych zawodników z grupy ”70+”, a także występ jedynej dziewczyny startującej razem z panami w grupie open.

W czwartek wieczorem relaksowaliśmy się na tradycyjnym grillu w Restauracji La Petite Coffee & Bar położonej miedzy kortami. Uczestnicy i goście nocowali w bardzo przyjaznym Hotelu Piaskowy ok. 1,0 km od Centrum Tenisa, a w czasie zawodów mogli i korzystali        z dobrego jedzenia na obiektach sportowych (z bardzo miłą obsługą).

W drugim dniu pogoda już nam mniej sprzyjała, rozgrywaliśmy półfinały i finały oraz turniej deblowy i pocieszenia systemem pucharowym. Po południu burza zmusiła nas do przeniesienia rozgrywek na halę, gdzie ledwo zdążyliśmy w zarezerwowanym czasie dokończyć pojedynki finałowe. Mistrzostwa stały na wysokim poziomie, a na pozycjach Mistrzów nastąpiła zmiana. Wszystkim uczestnikom zawodów należą się ogromne słowa uznania za wytrzymałość, sprawność fizyczną i ducha walki.

Gratulacje dla zwycięzców!

Na zakończenie Mistrzostw podczas miłej, uroczystej kolacji (na kortach), odbyło się udziałem Prezes ŚSRM Ewy Łukasik-Kisiel wręczenie nagród i pucharów ufundowanych przez PFSRM oraz ŚSRM w Katowicach. Na zdjęciu obok: zwycięzcy indywidualni i drużynowi, organizatorzy.

Wszyscy się świetnie bawili. Przez aklamację ustalono, że w przyszłym roku organizatorem XXIV Mistrzostw Polski Rzeczoznawców Majątkowych w Tenisie Ziemnym będzie ponownie Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach. Przybywa nam lat, dlatego Senior zaproponował utworzenie w przyszłym roku nowej grupy „70+”.

Ponieważ były to bardzo udane zawody a obiekt jest piękny i nowoczesny, wszystkich tenisistów spragnionych sportowej rywalizacji i dobrego relaksu, zapraszamy z osobami towarzyszącymi do udziału w kolejnych Mistrzostwach.

Do zobaczenia za rok na kortach w Pszczynie.

 

 

 W Y N I K I 

TURNIEJ GŁÓWNY „OPEN”  – GRA POJEDYNCZA - do 55 lat

 1. Paweł Wiśniewski (Sosnowiec) - Puchar Prezydenta PFSRM
 2. Janusz Truskowski (Olsztyn)
 3. Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
 4. Radosław Węgrzyn (Bochnia)

TURNIEJ GŁÓWNY – GRA POJEDYNCZA - powyżej 55 lat

 1. Ryszard Dyrda (Rybnik) – Puchar Prezydenta PFSRM
 2. Jan Siudziński (Marklowice Górne)
 3. Andrzej Kopczyńśki (Stare Babice)
 4. Józef Rolewicz (Inowrocław)

TURNIEJ GŁÓWNY – GRA PODWÓJNA

 1. Ryszard Borek (Dzierżoniów) / Waldemar Ochocki (Wałbrzych)
 2. Wojciech Frankowski (Gdynia) / Paweł Wiśniewski (Sosnowiec)
 3. Andrzej Kopczyński (Stare Babice) / Janusz Truskowski (Olsztyn)
 4. Krzysztof Babski (Szczecin) / Ryszard Dyrda (Rybnik)

TURNIEJ POCIESZENIA  –    1. Krzysztof Babski (Szczecin)

PUNKTACJA DRUŻYNOWA

 1. Śląskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych w Katowicach.
 2. Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych we Wrocławiu
 3. Polskie Stowarzyszenie Rzeczoznawców Wyceny Nieruchomości Oddział w Olsztynie

W meczu specjalnym weteranów Stanisław Swora (Szczecin) spotkał się w przyjacielskim meczu z Bogdanem Szczepańskim (Inowrocław).

Specjalne Wyróżnienie za udział w męskiej rywalizacji i waleczną postawę otrzymała Marzena Truskowska, Statuetkę Podziękowanie za wkład w podtrzymanie pięknej tradycji Mistrzostw Tenisowych otrzymał Wojciech Frankowski, Statuetkę Podziękowanie za szlachetną rywalizację i wzór dla młodych otrzymali Stanisław Swora i Bogdan Szczepański.

Serdeczne Podziękowania należą się Wojciechowi Pękale - właścicielowi Śląskiego Centrum Tenisa  w Pszczynie za profesjonalną i miłą pomoc w organizacji Mistrzostw.

                                                                                           Organizator Jan Siudziński