Komunikat Prezesa

Autor: Redaktor Naczelny Tagi: Komunikaty Prezesa,

Zbliża się nieuchronnie doroczne Walne Zebranie Członków ŚSRM, na które pragnę serdecznie wszystkich zaprosić. Minął pierwszy rok działalności Rady, która została wybrana w dniu 11 czerwca 2016 roku.


Koleżanki i Koledzy!

Zbliża się nieuchronnie doroczne Walne Zebranie Członków ŚSRM, na które pragnę serdecznie wszystkich zaprosić. Minął pierwszy rok działalności Rady, która została wybrana w dniu 11 czerwca 2016 roku. Jest to zatem czas podsumowania, omówienia co nam się udało zrobić a czego nie, stąd Wasza obecność jest bardzo ważna. Przygotowaliśmy zmiany w Statucie, Regulaminie Pracy Rady, Regulaminach Komisji Rewizyjnej, Etyki oraz Komisji Opiniującej, z którymi możecie się Państwo już zapoznać na stronie internetowej Stowarzyszenia. Stąd pomimo, że nie jest to zebranie wyborcze zależy nam na frekwencji, bowiem głosować będziemy nad zmianami w przepisach regulujących działalność Stowarzyszenia.

W ciągu roku starałam się informować Państwa o naszych działaniach za pomocą komunikatów, ten jest 5 z kolei. Wsłuchując się w oczekiwania naszych członków postanowiliśmy nagrodzić wszystkich uczestników Walnego Zebrania wydanym, w wersji papierowej, pierwszym Biuletynem Rady ŚSRM, w którym znajdą Państwo sprawozdanie z działalności Rady, artykuł na temat służebności kol. Janka Siudzińskiego oraz materiały szkoleniowe kol. Grzegorza Motyla, który na Walnym Zebraniu w dniu 10 czerwca będzie miał wystąpienia na temat zużycia technicznego nieruchomości. Sądzę, że zarówno tematyka wyceny służebności jak i problematyka zużycia technicznego jest atrakcyjna, w szczególności dla młodych stażem rzeczoznawców majątkowych.

W poprzednich latach frekwencja na Walnych Zebraniach oscylowała w granicach 40% - 50% liczby członków. Pragnę przypomnieć wszystkim, że zgodnie z § 15 ust.8 Statutu  członek zwyczajny ŚSRM ma obowiązek uczestniczenia w Walnym Zebraniu. Mam nadzieję, że przyjdziecie Państwo nie z obowiązku ale by wspólnie podyskutować nad naszymi problemami, aktywnie włączyć się w życie Stowarzyszenia i tak po prostu spotkać się w gronie osób, z którymi łączy nas wspólny zawód, relacje koleżeńskie i wzajemna sympatia.

Do zobaczenia 10 czerwca 2017 roku o godz. 900 w auli nr 5 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego  w Katowicach

Ewa Łukasik-Kisiel
Prezes ŚSRM w Katowicach

Galeria